Eynesil Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Eynesil Ziraat Odası > Haberler > MUSAOĞLU YENİDEN BAŞKAN

MUSAOĞLU YENİDEN BAŞKAN

Görele Ziraat Odası Başkanı Özcan ÖNER’in divan başkanlığını yaptığı seçimde, mevcut başkan Musaoğlu, 23 delegeden 17’sinin oylarını alarak yeniden başkan seçildi.
Eynesil Ziraat Odası Başkanlığına Orhan MUSAOĞLU, yeniden seçildi. Eynesil Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan olağan genel kurul toplantısına, ilçelerin Ziraat Odası başkanları ve delegeler katıldı.
     
Görele Ziraat Odası Başkanı Özcan ÖNER’in divan başkanlığını yaptığı seçimde, mevcut başkan Musaoğlu, 23 delegeden 17’sinin oylarını alarak yeniden başkan seçildi.
     
Musaoğlu, seçim öncesi yaptığı konuşmada "2014 ila 2018 yılları arasında çiftçilerimizi adına bir çok çalışma içerisine girdik. 2014 yılının başlarında fındıkta küllenme sorunuyla karşı karşıya kaldık ve çiftçilerimizle bu konu hakkında ve diğer hastalık-zararlarla alakalı toplantılar düzenleyerek çiftçilerimizin bilinçlenmesini sağladık. Bölgemizi için en büyük sorun olan yaş çay ücreti için sıkı çalışma içerisine girdik. Bu doğrultuda ilçede faaliyet gösteren çay fabrikalarıyla yaş çay paralarının aynı yıl içerisinde ödenmesi hususunda mutabakata vardık. Yaş çay sorunun her zaman öncelikli olan sorunlarımızın başında geldiği için bu yılda bir çalışma içerisine gireceğiz. Çiftçilerimize bin 500 sebze fidesi üreterek dağıtımda bulunduk. Yine çiftçilerimiz için 350 çıvarında tavuk getirerek çiftçilerimize satışı sağlanmıştır. Çeşitli köy ve mahallelerde de 60 üretici seçilerek danışmanlık hizmetiyle üreticimiz bilinçlendirilerek bol ve kaliteli ürün almaları sağlamdı” diyerek çalışmalarını anlattı.
  
4 Dönem 3. kez güven tazeleyen Musaoğlu, seçimin ardından yaptığı konuşmada delegelere teşekkür ederek, “Göreve geldiğimiz günden itibaren tarımın ve çiftçilerimizin her daim yanında olduk, karşılaştığı sorunların çözümü için mevcut imkânları kullanarak her türlü çabayı gösterdik” diyerek bundan sonrada çalışmalara Ziraat Mühendislerimiz Halit Hamza ÇIRAK ve Kübra TOMRUK ile hızla devam edecek olduklarını kaydetti.
     
Yeni Yönetim Kurulu, Orhan Musaoğlu, Ahmet Ergin, Mustafa Aydın, İsmet Yılıkyılmaz ve Dursun Ali Tiryaki’den oluştu.